Jdi na obsah Jdi na menu
 


              CSI: Crime Scene Investigation.

V Překladu to znamená něco jako „vyšetřování místa činu.“ CSI vypráví o méně viditelných hrdinech policejní práce - elitním týmu las vegaské kriminalistické divize. Jsou to lidé, kteří se za pomoci nejmodernějších vědeckých metod snaží rozluštit i zdánlivě neřešitelné případy. Vedle dopadení pachatele mají ještě jeden a možná důležitější úkol. Musí se postarat o maximální ochranu těch, kteří se stali obětí trestného činu. Bez ohledu na případné neshody se však hrdinové seriálu musí v první řadě snažit o co nejrychlejší vyřešení všech případů, které se jim dostanou na stůl. Do jejich repertoáru se vejde vše od loupeží až po vraždy. Při své práci mají k dispozici ty nejmodernější vědecké metody, ale samozřejmě nezapomínají ani na zdravý rozum. Ostřílený Grissom a jeho podřízení se řídí jedním osvědčeným heslem: „Nikdo nesmí říci, že jsme se alespoň nepokusili.”

Tento seriál vymyslel sám bývalý policista, který se také podílí na celém natáčení všech tří kriminálek (Las Vegas, Miami, New York).

                                Postavy

Gilbert Grissom

Gil Grissom se narodil 21.2.1953 v Ilinois v USA, ale vyrostl v  Marina Del Rey v kalifornii. Jeho máma pracovala v obrazové galerii ve Venice, a jeho táta pracoval v dovozu/vývozu, obchodováním s komunistickou Čínou.Gilovi rodiče se rozvedli, když mu bylo 5. V osmi začal jezdit na kole na pláži a sbíral mrtvé škeble a jiné potvory. Nosil je domu a prováděl pitvy, pomalu se učil spletitými detaily smrti. Jako teenager se stal místní autoritou, která se zaměstnává rychlými pitvami koček a psů. Šestnáctým rokem byl neoficiálním pracovníkem pro márnici LA. Pracoval na univerzitě a ve 22 letech začal pracovat jako nejmladčí koroner v historii LA. O osm let později byl nabrán do CSI v Las Vegas. Jeho filosofie o jeho práci byla: "Pokud se chcete naučit něco o kriminalistice, musíte se naučit všechno ostatní." zatímco si ostatní možná rozmýšleli o práci v CSI, pro Grissoma práce není o volbě. Nemohl by pracovat v jiném odvětví, jako ryba nemůže přestat plavat. Pro Gila to není práce, je to jeho vyjádření jako člověka, perfektní shrnutí charakteru a profese. Gilova specialita je entomologie. Gil je typickým představitelem staré kriminalistické školy. 17 let praxe z něj činí policistu s obrovskými zkušenostmi a přehledem. Je workholik, CSI je pro něj celý jeho život. Je hlavou týmu, kde má každý své přesně určené místo a všichni dohromady pracují jako perfektně sladěný stroj. Za své podřízené se dokáže postavit a nejednou jim již kryl záda, když na ně byl vyvíjen tlak z jiných oddělení. Gil je i tak trochu podivín, ale jeho kolegové a spolupracovníci ho respektují. Byl také na operaci uší, hrozilo mu, že by mohl ohluchnout. Měl poměr se Sárou

Catherine Willows

Catherine Willows se narodila 16.11.1958 na ranči v západní Montaně. Byla nejstarší dcera ze čtvrté generace farmářů, ale venkovský život nebyl nikdy pro ni. Poprvé opustila dům v šestnácti letech. Rok bydlela v Seattlu se svým klukem, přivydělávala si jako číšnice. Když jí opustil její přítel, šla domů, jenže nikdo nebyl doma. Její rodiče byli přinuceni prodat ranč a přestěhovali se do města. Její další zastávkou bylo město Las Vegas. Obsluhovala u stolů do té doby než si našla mnohem výnosnější práci: exotické tancování. Muži jí milovali a peníze se sypaly. Cat všechno utratila za školu a za usilovnou práci jejího kluka (hudební producent), Eddieho. Randění se změnilo v zasnoubení a poté ve svatbu. Když jejich bouřlivý vztah skončil, Eddie jí zanechal s deseti dolarama v bance a s malou dcerou Lindsay. Catherine byla vyčerpaná. Nešla do CSI protože chtěla pomáhat napravit chyby světa; ale aby se cítila lépe. Miluje výzvu a miluje ruch kolem pracovních případů. Catherininou specialitou je analýza rozstříkané krve. Catherine se narodila přímo v Las Vegas. Je matka samoživitelka, vychovává svou dceru Lindsay, což není zrovna jednoduché. Svou práci stejně jako Grissom miluje. Dává si velký pozor, aby svou desetiletou dceru Lindsay udržela co nejdál všech vražd, násilností a jiných hrůz, se kterými se setkává v práci

Nicholas "Nick" Stokes

Nick se narodil 1.3.1967 v Texasu v USA. Je jedním z nejlepších kriminalistů v týmu, přesto na něj ale Grissom tlačí, aby byl ještě lepší. Nick byl na úkor Warricka povýšen. Dále byl Grissomem navržen na vyšší funkci, to ale později kvůli nízkému rozpočtu nebylo možné.

Sara Sidle

Sara se narodila 7.7.1968 v New Yorku v USA. Je v týmu nováčkem. Jakožto bývalá žačka Gila Grissoma vstupuje do týmu jako plnohodnotný člen. Sára byla zamilovaná do Grissoma a také měla menší problémy s alkoholem, špatně nesla to, že na povýšení místo ní byl Nick.

Warrick Brown

Warrick se narodil 11.12.1966 v Philadelphii v USA. Je jediným člen týmu, který se narodil a vyrůstal v Las Vegas. Svého otce nikdy nepoznal a matka ho opustila, když mu bylo 7. Od té doby vyrůstal v přísné domácnosti své babičky a tajně pracoval jako poslíček. Warrick byl doslova zrozen pro život v Las Vegas - miloval kasína, vzrušení a pulsování města. Aby se uvolnil, pracoval jako DJ v klubech svých kamarádů a psal svoje vlastní songy. Vzhledem k tomu, že strávil celý svůj život v Las Vegas, zná snad každého člověka v každém baru, klubu a hotelu ve městě. Prošel náručí spousty žen, ale když se poprvé skutečně zamiloval, jeho milovaná mu zlomila srdce. Od té doby si na ženy dává dobrý pozor. Warrick ví všechno o hrách v Las Vegas a moc dobře zná všeobecný zákon města: jedině kasíno vždycky vyhraje. Střetává se v něm pohled rebela, který sázením bojuje proti převaze kasína, s pohledem realisty, který ví, že jedině on sám na sebe může dávat pozor. V práci se specializuje na audio-vizuální analýzy. Warrick je muž s bystrým úsudkem a vysokou imteligencí. Neustále usiluje o víc, jak v soukromí, tak i v zaměstnání. Bohužel jeho asi jedinou vadou je hráčská závislost, které se snaží zbavit. V CSI usilovat o povýšení, ale jelikož Nick Stokes vyřešil jako první 100. případ, byl povýšen on. Přesto je Warrick v týmu CSI nepostradatelný.

Greg Sanders

Greg se narodil 24.7.1975 ve Wisconsinu v USA.

Od té doby, co získal svou první amatérskou výbavičku chemie v sedmi letech, se Greg Sanders rozhodl, že bude vědcem. Třebaže mu říkali, že věda není koníček pro něho, neodradil se a vstoupil do Vědeckého klubu a zúčastnil se většiny chemie na univerzitě. Balancoval mezi laboratoří a atletikou, studováním flirtování a počítačovou prací s daty. Věnoval se také knihovně, Greg objevil vše, co se mohl naučit o vědeckých objevech minulého století. Také by ho neurazilo objevení zbrusu nové teorie nebo prvku, který by byl pojmenován po něm. Greg Sanders je bezesporu v týmu CSI nenahraditelný. Jakožto specialista na DNA je u svých kolegů velmi vážený. Je tak trochu výstředný a mnohdy baví své kolegy okolo sebe různými převlečeními a historkami. Greg usiluje o to, aby se stal plnohodnotným kriminalistou a mohl pracovat v terénu. Na to musí splnit tři zkoušky odbornosti a najít za sebe náhradu do DNA laboratoře. Má v oblibě Marylina Mansona.

Jim Brass

Jim se narodil 28.5.1949 v Massachusette v USA.Je bývalým šéfem CSI, který byl přeřazen do oddělení vražd. Mezi ním a Grissomem často vznikají malé neshody, kvůli řešení určitých případů a jejich postupování.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář